Karatay da dev yatırım fırsatı 9 adet arsa satışa sunuldu

Konya’nın Karatay ilçesinde arsa cinsine sahip 9 adet gayrimenkul satışa sunuldu. Mülkiyeti Karatay Belediyesi’ne ait olan gayrimenkuller için ihale düzenlenecek.

Satışa sunulan arsaların Karatay ilçesi Mezbaha Mahallesi’nde bulunduğu belirtildi. Arsaların toplam satış bedeli 39 milyon 240 bin TL olarak belirlendi.

Gayrimenkul satışı yapılacak ihalenin 3 Şubat 2021 günü Karatay Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda yapılacağı belirtildi. İhaleye katılmak isteyenlerin, en geç ihale günü saat 12:30’a kadar geçici teminat tutarını yatırmaları ve istenen belgeleri sunmaları gerekiyor.

ARSALARIN ÖZELLİKLERİ

Satışa sunulan 9 adet arsanın büyüklükleri bin 507 metrekare ile 20 bin 149 metrekare arasında değişiyor. Arsaların fiyatları 1 milyon 220 bin TL’den başlayarak 14 milyon TL’ye kadar yükseliyor. İhalede talep edilen geçici teminat tutarı ise 36 bin 600 TL seviyesinden başlıyor.

Satışa sunulan arsaların bedelleri, sözleşme tarihinde ilk taksit ve kalan kısmı 23 ay eşit aralıklı taksit halinde ödenecek. Arsaları satın alanlar KDV’den muaf olacak.

AÇIK VE KAPALI TEKLİF SUNULACAK

Karatay Belediyesi’nden düzenlenecek ihaleye ilişkin bilgilendirme yapıldı. Buna göre, satışa sunulan 3 arsa için 2886 sayılı Kanun ve şartnamesi dâhilinde kapalı teklif sunulacağı, kalan 6 arsa için açık teklif sunulacağı belirtildi.

İhaleye katılacak gerçek kişilerden geçici teminat bedelinin yatırıldığını gösteren belge, vekaleten katılım varsa noter tasdikli vekaletname, nüfus cüzdanı fotokopisi gibi belgeler talep ediliyor. Tüzel kişilerden ise Ticaret Sicil Gazetesi veya bu hususları tevsik eden belgeler ile Ticaret ve/veya Sanayi Odası ihaleye ilişkin ilanın yapıldığı yıl içerisinde alınmış belge ve tüzel kişiliğin imza sirküleri talep ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz