ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası

ASELSAN’IN KONYA’DA 300 DÖNÜM ALAN ÜZERİNDE KURDUĞU SİLAH SİSTEMLERİ FABRİKASI

Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün yaptığı konuşmada , Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen 1,5 milyon metrekarelik Konya Teknoloji Endüstri Bölgesi’nde savunma sanayi, uzay ve havacılık endüstrisi kurulacağını ve burada 300 bin metrekarelik alan ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikasına tahsis edildiği bilgisini verdi.

Bu alan içinde 63 bin metrekare kapalı alanlı bir üretim, Ar-Ge ve mühendislik alanları inşa ediliyor. Aselsan çalışmaların her dakikasını, Ankara’da rapor alarak, verdiği sözü tutmaya gayret göstererek devam ediyor. Nasip olursa, inşallah 17 Aralık’ta üretime geçecek şekilde burada çalışmaları genişletmeye gayret gösteriliyor. Burada 5 tane üniversitenin olması, farklı alanlarda makine, silah üretimlerinin altyapılarının olması bu ekosistemin hızlıca gelişebilmesi için önemli bir veri. Daha fabrika burada üretime başlamadan ASELSAN ile çalışan firmalar yavaş yavaş yer kiralamaya başladılar. Burada kullanılacak stabilize alt sistemleri üreten bir şirketimiz taşındı ve ilk teslimatını yaptı.

ASELSAN’ın 4 bin tedarikçisi var. 4 bin firma ASELSAN ile çalışıyor. Bu silah fabrikasıyla uyumlu bir ekosistemin Konya’ya Konya bölgesine katkı sağlayacak, ülkemize, dost ve müttefik kuvvetlere güç verecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz