Tatilin verimli geçirmesi için Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 bin kitap hediyesi

Konya Büyükşehir Belediyesi, yarıyıl tatilinin daha verimli geçmesi amacıyla 6-18 yaş grubu öğrencilere 10 bin kitap hediye ediyor.

 

Yarıyıl tatiline başlayan öğrencileri tebrik eden Başkan Altay, “İnşallah tatil boyunca 10 bin kitabımızı öğrencilerimizle buluşturarak ara tatili çocuklarımızın kitap okuyarak geçirmesini sağlayacağız. Konya’mızın 31 ilçesinde tüm öğrencilerimizin katılabileceği bir okuma seferberliği başlattık. Toplum olarak her yaştan insanımızın kitap okumaya önem vermesi gerektiğini düşünüyorum. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak ülkemizin yarınları olan çocuklarımızın başarılı ve donanımlı bireyler olarak yetişmesi için her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Çocuklarımıza ve gençlerimize şimdiden iyi okumalar diliyorum.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, yarıyıl tatiline başlayan öğrencilerin tatilini verimli geçirmesi amacıyla “kitaptatili.com” adresi üzerinden başvuru yapan 6-18 yaş arası çocuklara ve gençlere çekilişle 10 bin kitap hediye ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın 31 ilçesinde tüm öğrencilerin katılabileceği bir okuma seferberliği başlattıklarını belirtti.

 

Başvuranlar arasında 10 bin kişiye çekilişle kitap gönderilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz