2021 in en gözde yatırımı: Gayrimenkul

Hayatımızı birçok yönüyle olumsuz etkileyen korona virüs emlak sektöründe de etkiler ortaya çıkardı. 2020 de en iyi yatırım aracı olan gayrimenkul aynı şekilde yeni yılda da devam edeceğe benziyor.

Ofislere talep düştü, müstakil evlere ilgi arttı.

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Başkanı Hakan Akdoğan, “Artık gayrimenkuller video, drone ve 360 sanal turlarla geziliyor. Görüşmeler online gerçekleştiriliyor. Hatta tapu dairelerine gidilmeden web tapu uygulamasından tapu işlemlerinin yapılabilmesi gibi uygulamalar kullanılıyor. Bu uygulamalardan hem alıcılar hem satıcılar çok memnun. Pazarlama, satış ve yönetim aşamasında dijital dönüşümler gerçekleşmeye devam ediyor.” diye konuştu.

Koronavirüsün de etkisiyle gayrimenkul uzmanları da bu dijital platforma ayak uydurdular. Yaşanan bütün olumsuz olaylara rağmen 2020de rağbet gören gayrimenkul yatırımı 2021’inde gözdesi olacak gibi görünüyor.

Son dönemdeki döviz ve altındaki hareketliliğe rağmen gayrimenkulün en doğru yatırım aracı olduğuna değinen Akdoğan, “Örneğin 600-TL’leri zorlayan gram altın şu anda 450-TL seviyesinde. Gayrimenkulde ise kısa vadeli getiriler görülmese de özellikle bu sene enflasyon oranının çok daha üzerinde bir getiri sağladı. Bu nedenle bizler profesyonel emlak danışmanları olarak gayrimenkulü gerek yatırım gerekse kira getirisi için önermeye devam ediyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz